ROSJA KOLEJNYM UCZESTNIKIEM XV MEMORIAŁU!

Została już tylko jedna niewiadoma! Do reprezentacji Polski i Francji, dołącza reprezentacja Rosji, którą także zobaczymy podczas XV Memoriału Huberta Jerzego Wagnera!

– Mecze z Rosjanami zawsze były bardzo zacięte – mówi wiceprezes Fundacji Huberta Jerzego Wagnera – Cezary Mróz. Te słowa potwierdza memoriałowa historia. Rosjanie triumfowali w imprezie dwukrotnie (2004 i 2014 r.) i w tych edycjach mecze z reprezentacją Polski były wyjątkowo wyrównane, kończąc się dopiero po pięciu setach. Dodatkowo, w 2014 roku, oba zespoły pobiły rekord najpóźniej zakończonego pojedynku w Memoriale. Ostatni gwizdek, po wygranej gospodarzy wybrzmiał o godzinie 23:30.

„Sborna” to jeden z najbardziej utytułowanych zespołów w siatkarskim świecie. Obecnie zajmuje 5. miejsce w rankingu FIVB. Dla kibiców będzie to znakomita okazja, aby obejrzeć rosyjską siatkówkę nowej generacji. Nowy selekcjoner – Siergiej Szlapnikow, zapowiedział odmłodzenie kadry, które ma iść w parze z pozostaniem na szczytach hierarchii siatkarskiego świata. Ponieważ XV Memoriał Huberta Jerzego Wagnera będzie ostatnim sprawdzianem przed Mistrzostwami Europy, których nasz kraj będzie gospodarzem, należy się spodziewać  nieobliczalnego zespołu, mogącego zaskoczyć każdą drużynę.

Rosjanie uczestniczyli w Memoriale Huberta Jerzego Wagnera czterokrotnie: w 2004, 2011, 2013 i 2014 roku.

Ostatniego – czwartego uczestnika turnieju, przedstawimy w przyszłym tygodniu.