FRANCJA UCZESTNIKIEM XV MEMORIAŁU!!!

Mamy zaszczyt zaprezentować pierwszego (nie licząc reprezentacji Polski) uczestnika XV Memoriału Huberta Jerzego Wagnera! Jedną z czterech reprezentacji walczących o zwycięstwo w imprezie będzie siatkarska reprezentacja Francji!

  Dla „Trójkolorowych” będzie to drugi występ w Memoriale. Wcześniej podopieczni trenera Laurenta Tillie rywalizowali dwa lata temu, w XIII edycji w Toruniu. Francuzi po wygranej z Iranem (3:0) i porażkach z Japonią (1:3) oraz Polską (2:3) zajęli 3.miejsce. To 9. reprezentacja rankingu FIVB oraz brązowy medalista zeszłorocznych rozgrywek Ligi Światowej. Dwa lata temu „Les Bleus” wygrali Ligę Światową i rozgrywane w Bułgarii i Włoszech Mistrzostwa Europy. W ich składzie jest uznawany za jednego z najlepszych i jednocześnie najbardziej ekscentrycznych siatkarzy na świecie – Earvin N’Gapeth. Uwagę polskich kibiców zwrócą natomiast zawodnicy związani z polskimi klubami lub w przeszłości grający w PlusLidze. To m.in. Benjamin Toniutti, Kevin Tillie, Julien Lyneel, Pierre Pujol, czy Nicolas Marechal.

  Kolejnego uczestnika XV Memoriału Huberta Jerzego Wagnera przedstawimy w przyszłym tygodniu. W tym roku w turnieju wezmą udział cztery drużyny.

Share Now

Related Post

Miasto gospodarz

Organizatorzy

Partnerzy