KANADA UZUPEŁNIŁA GRONO UCZESTNIKÓW!

Zgodnie z obietnicą, prezentujemy ostatniego – czwartego uczestnika XV Memoriału Huberta Jerzego Wagnera! Do Polski, Francji i Rosji dołączyła reprezentacja Kanady! Tym samym, jubileuszowa edycja tego najbardziej prestiżowego siatkarskiego turnieju na świecie, będzie najsilniej obsadzona w historii! Wszyscy uczestnicy zajmują miejsca w czołowej dziesiątce światowego rankingu FIVB (Polska – 2, Rosja – 5, Kanada – 8, Francja – 9), a to sytuacja bez precedensu.

Kanadyjski zespół ma w Polsce wielu sympatyków za sprawą grających w Plus Lidze reprezentantów tego kraju, ale także dzięki nowemu selekcjonerowi ekipy spod znaku klonowego liścia. Od niedawna jest nim Mistrz Świata z reprezentacją Polski – Francuz Stephane Antiga. W polskich klubach grali lub grają byli i aktualni kanadyjscy kadrowicze. To: Dan Lewis, Justin Duff, Dallas Soonias, Gavin Schmitt, John Gordon Perrin, Frederic Winters, czy Jason DeRocco.

– Nie przekreślałbym szans Kanadyjczyków w Memoriale. Z nową werwą i z nowym trenerem mogą okazać się niespodzianką – mówi wiceprezes Fundacji Huberta Jerzego Wagnera – Cezary Mróz.

Dla reprezentacji Kanady będzie to drugi występ w Memoriale Huberta Jerzego Wagnera. Wcześniej występowała w IV edycji, w 2006 roku, kiedy to impreza rozgrywana była w Olsztynie, Iławie i Ostródzie. Kanadyjczycy zajęli wtedy trzecie miejsce.