Brazylijczycy wygrywają XVII Memoriał Huberta Jerzego Wagnera

Reprezentacja Brazylii w trzecim swoim meczu w TAURON Arenie Kraków pokonała 3:0 Serbię. Tym samym odniosła trzecią wygraną i zapewniła sobie triumf w całym turnieju.

Po meczu powiedzieli:

Renan Dal Zotto, trener reprezentacji Brazylii:
– Dzięki naszej zagrywce świetnie funkcjonował system blok-obrona. Jestem bardzo szczęśliwy z faktu, że udało nam się wygrać trudny i prestiżowy turniej z udziałem świetnych zespołów. Jestem bardzo zadowolony, że zawodnicy wyszli na ten mecz skupieni i skoncentrowani na zwycięstwie. Życzę wszystkim zespołom powodzenia w turniejach kwalifikacyjnych do igrzysk olimpijskich.

Yoandry Leal, przyjmujący reprezentacji Brazylii:
– Jestem zadowolony z tego, że mogliśmy zagrać w tym turnieju. To było świetne przygotowanie do turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk olimpijskich, który rozegramy w przyszłym tygodniu.

Nikola Grbić, trener reprezentacji Serbii:
– Nie jest łatwo mówić o meczu po takim występie. Nie do końca zgadzam się z opinią Lazara, bo nie chodzi o wynik 0:3, a o styl tej porażki. Brazylijczycy grali dzisiaj naprawdę dobrze, zwłaszcza w pierwszej akcji i kontrataku. Do tego świetnie zagrywali, wywierając na nas dużą presję. Nie jestem zadowolony z nastawienia drużyny do gry przeciwko Brazylii. Oni grali świetnie, a trzeba próbować się z tym mierzyć. A nam się to nie udało.

Lazar Cirović, atakujący reprezentacji Serbii:
– Nie graliśmy dzisiaj swojej najlepszej siatkówki. Na pewno zabrakło nam energii, w kluczowych momentach by się nam przydała. Porażka 0:3 z Brazylią nie jest wstydem, bo to świetny zespół. Gdybyśmy wygrali seta, a mieliśmy ku temu okazję, wszystko mogło ułożyć się kompletnie inaczej. Trener po tym turnieju na pewno będzie miał dobry materiał do analizy, by móc wyciągnąć odpowiednie wnioski przed kwalifikacjami olimpijskimi.

Share Now

Related Post

Miasto gospodarz

Organizatorzy

Partnerzy