Wygrana Egiptu po zaciętym, pięciosetowym meczu

Drugi dzień XVIII Memoriału Huberta Jerzego Wagnera otworzyło emocjonujące starcie, zwieńczone tie-breakiem. Swoje drugie zwycięstwo w turnieju zanotowała reprezentacja Egiptu.

Po wygranej z reprezentacją Azerbejdżanu Egipcjanie sobotnie spotkanie rozpoczęli mocnym akcentem, wygrywając odsłonę premierową do 21. Ambitni siatkarze z Norwegii poprawiając swoją skuteczność w ataku zdołali dotrzymywać kroku rywalom, najpewniejszym punktem swojego zespołu był Oskar Raftevold. Nawet dobra dyspozycja Egipcjan w bloku nie zdołała powstrzymać drużyny trenera Tore Aleksandersena. I tak dwie kolejne partie spotkania należały do Norwegów. Młoda reprezentacja Norwegii miała swoje szanse na rozstrzygnięcie spotkania w czterech setach. Czwarta partia spotkania rozstrzygana była na przewagi, mimo prowadzenia 21:19 siatkarze z Egiptu pozwolili rywalom doprowadzić do wyrównania (21:21). W grze rozstrzyganej na przewagi lepiej reagowali Egipcjanie. Do roli lidera swojego zespół wyrósł Mohamed Mostafa.

Tie-break rozpoczął się po myśli Norwegów (2:0), rywalizacja szybko jednak się wyrównała i przy zmianie stron boiska to Egipcjanie prowadzili 8:6. Tej zaliczki Mohamed Mostafa i jego koledzy nie pozwolili sobie odebrać, mając pierwszą piłkę meczową przy stanie 14:11. Waleczni Norwegowie przedłużyli jeszcze losy spotkania, nie zdołali jednak wyjść z opresji (13:15).

Norwegia – Egipt 2:3

(21:25, 25:22, 25:19, 24:26,13:15)

Składy zespołów:

Norwegia: Ostvik, Olimstad, Raftevold, Thelle, Bjelland, Kavli, Bergum (libero) oraz Langlo

Egipt: Fathy, Abdelhalim, Yousri, Adelmohsen, Said, Mostafa, Reda (libero) oraz Ellakany, Elkotb, Mohamed i Diaa