#Wagner2023: Rekordowy XX Memoriał Wagnera w Krakowie. Przez weekend biało- czerwonych obejrzy na żywo ponad 45 tysięcy kibiców! [zdjęcia]

To już XX edycja Memoriału Huberta Jerzego Wagnera. Po raz ósmy w historii, a siódmy raz z rzędu rozgrywany w malowniczej Małopolsce –  niezwykle gościnnym Krakowie. TAURON Arena Kraków przez trzy turniejowe dni wypełni się rekordowym kompletem publiczności! W hali oraz Polsacie Sport można będzie oglądać starcia reprezentacji Polski ze Słowenią, Francją i Włochami.

Początek tego wyjątkowego wydarzenia poprzedziła konferencja prasowa, w której wzięli udział przedstawiciele organizatorów, władz miasta Krakowa, Polskiego Związku Piłki Siatkowej oraz naszej biało-czerwonej drużyny.

Przypomnijmy, że Polacy już w piątek zagrają ze Słowenią (17.30), a o godz. 20 mecz Włochy – Francja. W sobotę o 14.00 Słowenia podejmie Włochy, a o 17.00 rozpocznie się starcie Polaków z Francuzami. W niedzielę o 14 Francja – Słowenia, a na zakończenie
turniej o 17 Polska – Włochy. Na XX Memoriał Wagnera nie ma już dostępnych biletów, organizatorzy przygotowali jednak wyjątkową strefę kibica wokół TAURON Areny, w której można będzie skorzystać z dodatkowych atrakcji.

W trakcie konferencji powiedzieli:

Jerzy Mróz (pomysłodawca Memoriału i wieloletni prezes Fundacji Wagnera): – Kiedy zaczynaliśmy 20 lat temu nie spodziewałem się, że ten turniej aż tak się rozrośnie i zyska dużą popularność nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Dziś możemy mówić o wypełnionej hali każdego dnia XX Memoriału Huberta Jerzego Wagnera. Tych 20 lat organizacji memoriału minęło jak jeden dzień i życzę sobie i Państwu aby to trwało jak najdłużej.

Cezary Mróz (prezes Fundacji Wagnera): – Zainteresowanie biletami przed tą edycją memoriału było dla nas naprawdę miłym zaskoczeniem. W tym miejscu szczególne podziękowania należą się prezesowi Polskiego Związku Piłki Siatkowej oraz trenerowi reprezentacji Polski za pomoc w zaproszeniu czołowych drużyn i zapewnienie tak mocnego składu turnieju. Nie ma już co prawda biletów, jednak zapraszamy kibiców pod TAURON Arenę Kraków, na sympatyków siatkówki czekają liczne atrakcje siatkarskie i nie tylko.

Sebastian Świderski (prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej): – Cieszymy się bardzo, że nasza reprezentacja może występować przed liczną publicznością w tak pięknym obiekcie w Krakowie, gdzie wielokrotnie świętowaliśmy sukcesy. Memoriał Huberta Jerzego Wagnera to turniej, w którym występować chce każda czołowa reprezentacja. Termin organizacji turnieju nie jest też przypadkowy, regularnie odbywa się przed ważnymi imprezami rangi mistrzowskiej.

Nikola Grbić (selekcjoner reprezentacji Polski): – Jestem szczęśliwy, że tutaj jesteśmy. To duże wyzwanie grać przy pełnej hali, nawet jeżeli to turniej towarzyski. Przyjadą tutaj naprawdę mocne drużyny, pamiętajmy jednak, że zarówno dla nas jak i rywali nie jest to etap przygotowań, kiedy będziemy w pełni formy. Ta gra może nie wyglądać jak chociażby podczas turnieju finałowego Ligi Narodów w Gdańsku. Wciąż jeszcze potrzebujemy czasu, prawdę mówiąc byłby zmartwiony gdybyśmy w tej chwili byli już w optymalnej formie. Niezależnie od wszystkiego kiedy grasz przed 15-tysięczną publicznością nie jest to zwykły mecz i jestem przekonany, że zagramy najlepiej jak to będzie możliwe na tę chwilę.

Województwo Małopolskie oraz Miasto Kraków zaprasza na XX Memoriał Huberta Jerzego Wagnera

Partnerem XX Memoriału Huberta Jerzego jest województwo Małopolskie.