NA MEMORIALE ZROBIMY SZLACHETNĄ FALĘ!

Podczas XIV Memoriału zostanie zainaugurowany NARODOWY PROGRAM WYGRYWANIA, organizowany przez SZLACHETNĄ PACZKĘ. To jedyny projekt na świecie, łączący sportowego ducha walki i życiowe postawy ludzi potrzebujących.

NARODOWY PROGRAM WYGRYWANIA połączy najważniejsze dyscypliny sportowe i środowiska kibiców, by nauczyć Polaków – a w szczególności rodziny potrzebujące – wygrywać w życiu. PROGRAM zostanie zainaugurowany podczas Memoriału Wagnera i będzie miał odsłony w trakcie kolejnych najważniejszych imprez sportowych. Dzięki niemu najlepsi sportowcy w Polsce będą dzielić się swoim doświadczeniem o wygrywaniu i przezwyciężaniu porażek, z kolei kibice zaangażują się w SZLACHETNĄ FALĘ. Wszystko po to aby zmienić percepcję biedy, i nauczyć Polaków tego, by pomagać potrzebującym nie poprzez litości, ale tak jak sportowcom, poprzez wsparcie w codziennych zmaganiach.

Startujemy na Memoriale Huberta Jerzego Wagnera!

Na Memoriale odbędzie się premiera pierwszego spotu społecznego, który pokaże jak świat sportu łączy się ze światem potrzebujących rodzin. Następnie kibice zostaną włączeni w pierwszą w tym roku SZLACHETNĄ FALĘ – aktywność, która mapokazać potrzebującym, że cała sportowa Polska wierzy w ich życiową wygraną.

– Memoriał Wagnera to idealne wydarzenie na zapoczątkowanie SZLACHETNEJ FALI. To turniej grany ku pamięci wielkiego trenera – człowieka, który nigdy się nie poddawał. Właśnie tacy ludzie powinni stać się inspiracją dla Polaków. My wierzymy, że to właśnie sportowcy mają w sobie moc do zmiany postaw życiowych Polaków – mówi Jakub Marczyński, dyrektor kreatywny SZLACHETNEJ PACZKI. – Na Memoriale chcemy zachęcić wszystkich kibiców, by tak jak naszych Mistrzów Świata w bitwie o igrzyska, dopingowali potrzebujące rodziny w walce z przeciwnościami – dodaje.

– Jak co roku staramy się zaskoczyć Najlepszych Kibiców Świata niespodziankami w czasie Memoriału Huberta Jerzego Wagnera. Co roku również – staramy się pomagać. Dzięki SZLACHETNEJ PACZCE udało się połączyć przyjemne z pożytecznym, czego efektem będzie SZLACHETNA FALA. Sami mieliśmy okazję przygotowywać Paczki dla potrzebujących rodzin, podobnie jak wielu siatkarzy. Dlatego jesteśmy pewni, że to inicjatywa warta upowszechniania – podkreśla Maciej Świniarski, Rzecznik Prasowy Memoriału.

SZLACHETNA PACZKA i sport

SZLACHETNA FALA została zapoczątkowana w grudniu 2015 roku. Dzięki aktywności Fundacji Legii, FALA połączyła kibiców na stadionach piłkarskiej Ekstraklasy. To działanie było pokłosiem wieloletniej współpracy SZLACHETNEJ PACZKI i sportowców, w ramach której gwiazdy sportu przekazują PACZCE Symbole Zwycięstwa – przedmioty, towarzyszące im podczas największych triumfów. Dzieląc się swoim doświadczeniem, wspólnie z Paczką zaszczepiają w rodzinach potrzebujących mentalność sportowców. Do PACZKI włączyło się ponad 30 najwybitniejszych sportowców i trenerów, w tym m.in. Mariusz Wlazły, Stephane Antiga, Robert Lewandowski, Michał Jurecki, Agnieszka Radwańska, Anita Włodarczyk oraz Jakub Błaszczykowski.

Share Now

Related Post

Miasto gospodarz

Organizatorzy

Partnerzy