Co warto zobaczyć w Krakowie po meczach Memoriału? [video]

Z tym dylematem spotyka się chyba każdy kibic, który przyjeżdża do Krakowa na dłużej, niż dzień i chciałby jak najefektywniej spędzić czas między memoriałowymi pojedynkami. Co zobaczyć? Jakie miejsca odwiedzić? Czy Kraków to tylko Wawel i Sukiennice? Zapytaliśmy o to Organizatorów XVI Memoriału Huberta Jerzego Wagnera.

Jacek Kasprzyk (Prezes PZPS)

Przede wszystkim Stary Rynek. To jest to, co jest najpiÄ™kniejsze. Do tego Sukiennice, KoÅ›ciół Mariacki i fantastyczne Planty. Do tego piÄ™kna WisÅ‚a z zakolami i Wawel. Można wymieniać i wymieniać. Jest jeszcze Kazimierz… Jest tu mnóstwo wspaniaÅ‚ych rzeczy. ÅšwietnÄ… sprawÄ… jest to, że wyjeżdżajÄ…c z centrum Krakowa, po piÄ™ciu minutach jest siÄ™ w tym piÄ™knym, pagórkowatym krajobrazie, gdzie można pojechać na rowerze górskim, albo przebiec siÄ™ po ciężkiej trasie pod górkÄ™.

Krzysztof Kowal (Dyrektor ZIS w Krakowie)

NajchÄ™tniej zabraÅ‚bym goÅ›cia, który byÅ‚ już w Krakowie, do miejsc mniej znanych, ale piÄ™knych: wÄ…ziutkie uliczki, kafejki… W okolicach samego Rynku jest 600 lokali gastronomicznych: zarówno restauracji, jak i kafejek. Warto tam usiąść wieczorem, czy w nocy, bo przecież Kraków żyje caÅ‚Ä… noc. Moi goÅ›cie czÄ™sto mówiÄ…, że siÄ™ nie spodziewali, iż może dziaÅ‚ać taka magia miasta. To jest coÅ› niespotykanego.

Jerzy Mróz (Prezes Fundacji H. J. Wagnera)

Ja jestem zwariowany na punkcie sztuki i uwielbiam obrazy. PoleciÅ‚bym wiele galerii. To piÄ™kne miejsca, które warto zobaczyć. Jest Muzeum Czartoryskich, gdzie można naprawdÄ™ wiele ciekawych rzeczy. Do tego poleciÅ‚bym Kazimierz – jedyne takie miejsce na Å›wiecie, Planty, Wawel… Przyjechać, zobaczyć – nie tylko sport, ale i coÅ› dla ducha, dla oczu. Warto podziwiać architekturÄ™, kafejki, restauracje, spróbować innego menu, niż w innych miejscach. Warto też upajać siÄ™ tÄ… wyjÄ…tkowÄ… atmosferÄ…: idÄ…c ulicami, sÅ‚yszy siÄ™ jÄ™zyki caÅ‚ego Å›wiata. Warto przyjechać i samemu siÄ™ przekonać.

A jakie miejsca w Krakowie Wy polecilibyście innym kibicom? Napiszcie w komentarzach!