#Wagner2019: znamy wszystkich uczestników!

Możemy już oficjalnie potwierdzić wszystkich uczestników XVII Memoriału Huberta Jerzego Wagnera. Obok biało-czerwonych zagrają także Brazylijczycy, Serbowie i reprezentacja Finlandii. Memoriał rozpocznie się w czwartek 1 sierpnia i potrwa do soboty 3 sierpnia 2019 roku.

Najnowszą informacją jest przyjazd Finów, którzy tym samym zamykają skład tegorocznego Memoriału. Dobór rywali Polaków był konsultowany z selekcjonerem biało-czerwonych Vitalem Heynenem, podobnie zresztą jak termin rozgrywania najlepszego turnieju towarzyskiego świata. – Vital Heynen, trener drużyny naszych mistrzów świata poprosił dokładnie o ten termin i my oczywiście robimy wszystko, by wspierać naszą złotą drużynę – tłumaczy Cezary Mróz, wiceprezes Fundacji Huberta Jerzego Wagnera. – XVII Memoriał będzie miał wyjątkowe znaczenie dla naszych mistrzów świata, gdyż będzie próbą generalną przed kwalifikacjami do Igrzysk Olimpijskich 2020 roku.

Przypomnijmy, że XVII Memoriał Huberta Jerzego Wagnera rozpocznie się w czwartek 1 sierpnia i potrwa do soboty 3 sierpnia 2019 roku. Mecze rozgrywane będą w TAURON Arenie Kraków, a stolica Małopolski już po raz piąty będzie miastem-gospodarzem najlepszego towarzyskiego turnieju siatkarskiego świata.

Tuż po zakończeniu Memoriału Polacy zagrają o przepustkę do igrzysk w Tokio z Francją, Słowenią i Tunezją, a turniej będzie rozgrywany w Gdańsku. Oznacza to, że Memoriał będzie ostatnim sprawdzianem biało-czerwonych przed walką o igrzyska, która rusza już 9 sierpnia.

Wcześniej informowaliśmy już o oficjalnym potwierdzeniu udziału przez najlepszą siatkarską reprezentację XXI wieku – Brazylię: https://fundacjawagnera.pl/wagner19-brazylia-drugim-uczestnikiem/. Dziś możemy przekazać już oficjalnie, że obok aktualnych mistrzów i wicemistrzów świata w krakowskiej TAURON Arenie zagrają także Serbowie i Finowie.

Zapraszam wszystkich na kolejny Memoriał Wagnera, moja reprezentacja też zagra w Krakowie. Przyjdźcie na mecze turniejowe i stwórzcie niesamowitą atmosferę – mówi Milan Katić, reprezentant Serbii, na co dzień reprezentujący barwy PGE Skry Bełchatów. Zresztą serbskich graczy mieliśmy w ostatnich latach w PlusLidze wielu, większość z nich doskonale potrafiła się wpisać w klimat naszych rozgrywek.

Serbowie to jedna z najlepszych europejskich reprezentacji ostatnich lat, mistrzowie olimpijscy z 2000 roku, dwukrotni mistrzowie Europy, medaliści mistrzostw świata, zdobywcy Ligi Światowej. W ostatnim, złotym mundialu dla Polski, zajęli 4. miejsce.

Ostatnim potwierdzonym uczestnikiem XVII Memoriału Huberta Jerzego Wagnera są Finowie. Waleczna drużyna, za którą z pewnością przyjadą tłumy jej kapitalnych kibiców. Fińscy fani słyną z tego, że potrafią się niesamowicie bawić i z pewnością pomogą, by także na trybunach atmosfera w trakcie turnieju była mistrzowska.

XVII Memoriał to będzie niezapomniane przeżycie! Cztery reprezentacje, które pojawią się na #Wagner2019 będą gwarancją najwyższego poziomu sportowego i wspaniałej rywalizacji. Bądźcie z nami na #Wagner2019!

 

Kraków – miasto gospodarz zaprasza na XVII Memoriał Huberta Jerzego Wagnera 2019

 

fot. FIVB

Share Now

Related Post

Miasto gospodarz

Organizatorzy

Partnerzy