Znamy drugiego uczestnika #Wagner2020

Reprezentacja Polski, Argentyna oraz Iran. W tym momencie tak wygląda lista uczestników najlepszego turnieju towarzyskiego na świecie, czyli Memoriału Huberta Jerzego Wagnera. Jego XVIII już edycja odbędzie się krakowskiej TAURON Arenie, w dniach 9-11 lipca.

Przypomnijmy, że jeszcze w styczniu organizatorzy imprezy ogłosili pierwszego zagranicznego uczestnika turnieju – reprezentację Argentyny. Dziś podali do wiadomości, że obok drużyn trenerów Vitala Heynena i Marcelo Mendeza, do Krakowa przyjadą także Irańczycy.

– Cały czas pracujemy nad tym, by w tak wrażliwym momencie, czyli tuż przed startem turnieju siatkarskiego na igrzyskach olimpijskich, obsada Memoriału była z jednej strony bardzo atrakcyjna dla kibiców, z drugiej jednak korzystna dla przygotowującej się do igrzysk biało-czerwonej drużyny 
– mówi Cezary Mróz, wiceprezes zarządu Fundacji Huberta Jerzego Wagnera. – Mamy do ogłoszenia jeszcze jednego uczestnika, myślę że kibice już teraz mogą spodziewać się tego, że będzie tak samo świetna zabawa, jak w poprzednim roku.

Przypomnijmy, że w 2019 roku Memoriał Wagnera był wielkim sukcesem organizacyjnym, a przede wszystkim świętem najlepszych kibiców na świecie. Wszystkie bilety sprzedane, fantastyczny poziom sportowy. XVII Memoriał Huberta Jerzego Wagnera to wielki sukces i impreza, która zadziwiła siatkarski świat.

– Czternaście tysięcy widzów na meczu towarzyskim? To po prostu niesamowite, brawo Kraków! – nie mógł się nadziwić Aleksandar Okolić, środkowy reprezentacji Serbii, który był pod ogromnym wrażeniem tego, co zastał w TAURON Arenie Kraków. Wprawdzie Memoriał Wagnera nieprzypadkowo nazywany jest najlepszym towarzyskim turniejem siatkarskim świata, lecz wypełniona po brzegi krakowska hala robiła wrażenie nie tylko na gościach z całego globu, lecz także gospodarzach. Warto przypomnieć, że mecze Polaków w 2019 roku obejrzało łącznie ponad 43 tysiące widzów (w czwartek 13200, w piątek i w sobotę komplet, czyli 15006).

W tym momencie organizatorzy dopinają ostatnie szczegóły, wkrótce zostaną podane informacje dotyczące startu sprzedaży biletów, a wcześniej oczywiście podany zostanie czwarty, ostatni uczestnik turnieju.

XVIII edycja Memoriału będzie w tym roku wyjątkowo ważna. To nie tylko dla biało-czerwonych kluczowy sprawdzian przed startem turnieju siatkarskiego na igrzyskach olimpijskich, ruszającego już 25 lipca 2020 roku w Tokio.

Pod koniec stycznia ogłosiliśmy pierwszego uczestnika #Wagner2020. Jak już wiecie, oprócz reprezentacji Polski w Krakowie pojawi się Argentyna.

Dziś przychodzimy z kolejnymi wieściami.

Obok podopiecznych Heynena i Marcelo Mendeza w Krakowie w dniach 9-11 lipca 2020 pojawią się Irańczycy.

Wkrótce odsłonimy ostatnią z kart i datę sprzedaży biletów 🙂 #StayTuned

Share Now

Related Post

Miasto gospodarz

Organizatorzy

Partnerzy