Zakończenie XVII Memoriału Huberta Jerzego Wagnera

Brazylia wygrała XVII Memoriał Huberta Jerzego Wagnera. Po sobotnim zwycięstwie z Finlandią Polska uplasowała się na drugim miejscu, na trzecim Serbia, ostatnie miejsce przypadło Finom. W drużynie marzeń turnieju znalazło się trzech Polaków, a MVP został wybrany Yoandy Leal z Brazylii.

Po zwycięstwie w Krakowie Brazylijczycy nie kryli zadowolenia: – Cieszę się z tego, że mogliśmy zagrać w tym turnieju – mówi MVP XVII Memoriału Yoandy Leal, przyjmujący reprezentacji Canarinhos. – To było świetne przygotowanie do turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk olimpijskich, który rozegramy w przyszłym tygodniu. Selekcjoner Renan Dal Zotto dodał: – Jestem bardzo szczęśliwy z faktu, że udało nam się wygrać trudny i prestiżowy turniej z udziałem świetnych zespołów. Zawodnicy wyszli na te mecze skupieni i skoncentrowani na zwycięstwie. Życzę wszystkim zespołom powodzenia w turniejach kwalifikacyjnych do igrzysk olimpijskich.

Po zakończeniu XVII Memoriału powiedzieli:

Michał Mieszko Gogol, drugi trener reprezentacji Polski:
– W Gdańsku będziemy mieli trzy główne treningi. Na pewno podczas tych zajęć będziemy też szykowali się pod konkretnych rywali – Francuzów, czy Słoweńców. Troszkę oglądaliśmy Francuzów z meczów ze Stanami Zjednoczonymi. Wyglądali dobrze, wygrali dwa mecze, a spotkania stały na naprawdę dobrym poziomie.

Artur Szalpuk, przyjmujący reprezentacji Polski:
– Wierzymy w siebie, ufamy, że jesteśmy w stanie wygrać turniej w Gdańsku i wywalczyć kwalifikację na igrzyska. W końcu się to zaczyna, przyznam szczerze, że już nie mogę doczekać się tych emocji. Kibice w Krakowie naprawdę dali radę, świetnie nas wspierali. Spodziewamy się jeszcze mocniejszego dopingu w Gdańsku. Mam nadzieję, że nasza gra będzie lepsza, niż na tym turnieju, bo wiem, że możemy grać lepiej.

Paweł Zatorski, libero reprezentacji Polski:
– Wiemy, że kwalifikacje olimpijskie to nasz główny cel w tym sezonie. Każdy z nas już na nie czek. W Krakowie, przy pięknych pełnych trybunach, mieliśmy przedsmak tego, co nas spotka w ERGO Arenie. Z podniesioną głową możemy jechać do Gdańska na kwalifikacje. Teraz przed nami ostatnia chwila wytchnienia, już pora na złapanie ostatecznej świeżości. Pograliśmy tu z dużym zaangażowaniem i na pewno czujemy w nogach te trzy mecze.

Karol Kłos, środkowy reprezentacji Polski
– Jak nie teraz, to nigdy. Musimy być gotowi na kwalifikacje w Gdańsku. Jeszcze jest tydzień, coś, pewnie niewiele, ale można jeszcze zrobić. Na pewno będziemy gotowi

Nagrody indywidualne XVII Memoriału Huberta Jerzego Wagnera:
Drużyna marzeń:

Najlepszy atakujący: Dawid Konarski (Polska);
Najlepszy blokujący: Karol Kłos (Polska);
Najlepszy zagrywający: Wallace (Brazylia);
Najlepszy przyjmujący: Mauricio (Brazylia);
Najlepszy libero: Lauri Kerminen (Finlandia);
Najlepszy rozgrywający: Fabian Drzyzga (Polska);
MVP: Yoandy Leal (Brazylia).

Klasyfikacja końcowa XVII Memoriału Wagnera:
Miejsce Drużyna     Mecze   Punkty  Sety        Małe punkty
1.      Brazylia        3       9       9:1     250:193