XVIII Memoriał Huberta Jerzego Wagnera wystartował

Spotkanie reprezentacji Egiptu i Azerbejdżanu otworzyło tegoroczny Memoriał Huberta Jerzego Wagnera. Pierwsze zwycięstwo w turnieju zanotowali reprezentanci Egiptu, wygrywając 3:0. Siatkarzom z Egiptu do triumfu wystarczyła nieco ponad godzina. W drugim meczu pierwszego dnia turnieju reprezentacja Polski podejmować będzie Norwegów.

Początek rywalizacji to gra na styku, szybciej jednak do głosu doszli siatkarze z Egiptu, prowadzeni przez najlepiej punktującego Ahmeda Saieda. Zdobywca 11 punktów wyprowadził swój zespół na prowadzenia (8:5, 16:10). W końcówce seta ekipa trenera Samadova nieco się odbudowała, wystarczyło to jednak tylko do zmniejszenia rozmiarów porażki (16:25). Po drugim dość jednostronnym secie spotkania (25:11) w trzeciej partii Azerowie nieco dłużej dotrzymywali kroku rywalom, wychodząc nawet na krótkotrwałe prowadzenie. Do roli lidera reprezentacji Azerbejdżanu wyrósł Agil Aghazada, który podobnie jak najlepiej punktujący rywali na konto swojego zespołu zapisał 11 oczek.

Przewaga Egiptu we wszystkich elementach siatkarskiego rzemiosła była dość zdecydowana, przy 11 punktowych blokach podopiecznych trenera Ellakany Azerowie zanotowali 2 punkty. 56% – efektywność w ataku  oraz stabilne przyjęcie (55%) zwycięzców spotkania pozwoliło im zdominować gości z Azerbejdżanu, którzy wypracowali odpowiednio noty 33% w ataku oraz 41% w przyjęciu.

Egipt – Azerbejdżan 3:0

(25:16, 25:11, 25:16)

Składy zespołów:

Egipt: Fathy (1), Abdelhalim (4), Yousri (7), Adelmohsen (4), Said (11), Mostafa (6), Reda (libero) oraz Seoudy (5), Ellakany, Elkotb, Mohamed (3), Diaa (3) i Azmy (libero)

Azerbejdżan: Bayramov (1), Hasanli (3), Suleymanov (3), Aghazada (11), Alishanov (1), Aghabayov, Aliyev (libero) oraz Gurbanov, Bunyatov (2), Imamguliyev, Verdizada (5) i Allahverdiyev (libero)