XV ROCZNICA ŚMIERCI HUBERTA JERZEGO WAGNERA

Mija piętnaście lat od śmierci Huberta Jerzego Wagnera. Legendarny szkoleniowiec zmarł na atak serca 13 marca 2002 roku. To właśnie od doprowadził polską reprezentację do Mistrzostwa Świata w 1974 roku (Meksyk) i Złota Olimpijskiego dwa lata później w Montrealu. Niewiele ponad rok po jego śmierci, w Olsztynie rozegrano I Memoriał Huberta Jerzego Wagnera.
– To był wyjątkowy człowiek – mówił, że interesuje go tylko złoto i złoto zdobył. Pamiętam, jak żartował, że długo będziemy wspominać te medale i tak się dzieje – podkreśla Prezes Fundacji Huberta Jerzego Wagnera, Jerzy Mróz, który razem ze współpracownikami złożył kwiaty pod pamiątkową tablicą na elewacji olsztyńskiej hali Urania. – Dlaczego Olsztyn? Razem z kadrą często tu trenował, były tu najnowocześniejsze obiekty i wspaniały ośrodek w pobliskich Rudziskach Pasymskich – dodaje Jerzy Mróz.

Przed nami kolejna, jubileuszowa – XV edycja Memoriału Huberta Jerzego Wagnera. Co przygotowali Organizatorzy? Zobaczcie w materiale przygotowanym przez Polsat Sport:

https://www.polsatsport.pl/wiadomosc/2017-03-13/to-juz-pietnascie-lat-od-smierci-legendy-polskiej-siatkowki/

Share Now

Related Post

Miasto gospodarz

Organizatorzy

Partnerzy