Wygrana i trzecie miejsce Norwegów

W swoim ostatnim meczu XVIII Memoriału Huberta Jerzego Wagnera reprezentacja  Norwegii 3:0 pokonała siatkarzy z Azerbejdżanu. Tym samym Norwegowie mogą już być pewni trzeciego miejsca w klasyfikacji końcowej memoriału.

Już w sobotnim starciu siatkarze Tore Aleksandersena byli bliscy swojego pierwszego zwycięstwa w, rozgrywanym w krakowskiej TAURON Arenie, Memoriale Huberta Jerzego Wagnera. Zwieńczony tie-breakiem mecz z Egiptem uskrzydlił Norwegów.

Młody zespół z Norwegii tym razem wykorzystał swoje szanse. Już jedno z pierwszych ustawień pozwoliło Skandynawom zbudować kilkupunktowy dystans, skuteczne zagrania Norwegów Azerowie przeplatali błędami własnymi, co miało odzwierciedlenie na tablicy wyników (12:7). Sygnał do ataku dał swoim kolegom Ruslan Aliyev, zryw Azerów w końcówce seta zniwelował nieco dystans (20:18). Celność serwisów Pettera Ostvika dopełniła formalności (25:19).

Szybko się okazało, że partia premierowa była najbardziej wyrównanym fragmentem spotkania. Podobnie jak w końcówce pierwszego seta również w kolejnej partii Norwegowie odrzucili rywali od siatki celnym serwisem, tym razem ekipa Parviza Samadova nie odrobiła strat, przegrywając do 17. Trzeci set meczu był już tylko formalnością, ambitni Norwegowie uaktywnili się jeszcze w bloku, konsekwentnie punktując zagrywką. Taka gra pozwoliła zawodnikom Tore Aleksandersena wygrać 25:14 i 3:0 w całym meczu.

Norwegia – Azerbejdżan 3:0
(25:19, 25:17, 25:14)