Wszystkie siatkarskie drogi prowadzą do Krakowa – jutro rusza #Wagner2017

Na dobę przed rozpoczęciem XV Memoriału Huberta Jerzego Wagnera atmosferę podgrzewa nie tylko wysoka temperatura, ale i zapowiedzi uczestników turnieju.

Konferencja zapowiadająca Memoriał odbyła się w nietypowym miejscu. Z siatkarzami można było spotkać się w… Urzędzie Pocztowym 1 w Krakowie.

Zawodnicy na miejsce dotarli w kolumnie super samochodów, przygotowanych specjalnie na jubileuszową edycję turnieju.

W tym samym miejscu odbyła się również oficjalna prezentacja specjalnej emisji znaczka Poczty Polskiej poświęconego LOTTO EUROVOLLEY POLAND 2017.

– Wszystkie drogi prowadzą do Krakowa, bo to magiczne miasto. Dlatego jesteśmy tu już kolejny rok z Memoriałem Huberta Jerzego Wagnera. Wielkie podziękowania składam na ręce władz miasta za fantastyczną współpracę. Wszystko jest na najwyższym poziomie. Mam nadzieję, że Polska wygra tegoroczny turniej, a następnie może pokona Francję i zdobędzie Mistrzostwo Europy. Zapraszam do TAURON Areny! – mówił podczas konferencji prasowej Jerzy Mróz, prezes Fundacji Huberta Jerzego Wagnera

Kraków po raz kolejny stanie się w najbliższy weekend światową, a następnie przez 3 tygodnie europejską stolicą siatkówki – zapowiedziała Katarzyna Król, zastępca Prezydenta Krakowa ds. Edukacji i Sportu.

– Memoriał Wagnera to zawsze ostatni, generalny sprawdzian przed imprezą docelową roku – w tym są to Mistrzostwa Europy. Dziękuję Jerzemu Mrozowi za organizację tego turnieju – dodał Jacek Kasprzyk prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

– W imieniu drużyny chciałem bardzo podziękować za organizację tego turnieju. Czujemy dużą radość, nie tylko z możliwości grania z najlepszymi drużynami świata. Mam nadzieję, że kibice w przypadku niepowodzenia, będą nam wybaczać, ale nie chcę mówić o porażkach. Liczę na to, że wszyscy będziemy się cieszyć we wrześniu – mówił kapitan reprezentacji Polski, Michał Kubiak.

– Pierwszy raz będę miał okazję wziąć udział w tym bardzo prestiżowym turnieju o bogatych tradycjach. Czego oczekuję? Dla mnie najważniejsze jest to, że poziom prezentowany przez reprezentacje, które wystąpią w tym roku w Krakowie jest bardzo wysoki. Moim zdaniem Francja jest aktualnie drużyną najlepszą. Oczekuję poważnego sprawdzianu przed Mistrzostwami Europy i informacji, w którym miejscu jesteśmy – wyjaśnił trener reprezentacji Polski, Ferdinando De Giorgi

Dodajmy, że uczestnicy XV Memoriału Huberta Jerzego Wagnera nocują w hotelu Double Tree by Hilton.

W naszym hotelu jest już sportowa atmosfera. Przywitaliśmy wszystkie reprezentacje biorące udział w XV Memoriale Huberta Jerzego Wagnera. Do dyspozycji naszych znakomitych gości mamy jedne z największych pokoi w Krakowie, o powierzchni 28 m2 oraz to co najważniejsze dla sportowców – wstęp do siłowni i na basen z systemem dezynfekcji jonami srebra. Mamy nadzieje, że sportowcy czują się u nas bardzo komfortowo i będą tak się czuć do końca turnieju – mówiła Katarzyna Barzyk, przedstawicielka hotelu Double Tree by Hilton.

Pierwszy gwizdek w TAURON Arenie Kraków jutro (11 sierpnia) o 17.30. W meczu otwarcia Kanada zmierzy się w Rosją. Naszą reprezentację zobaczymy o 20.30. Pierwsze spotkanie zagrają z Francją.

Share Now

Related Post

Miasto gospodarz

Organizatorzy

Partnerzy