#Wagner2021: Azerbejdżan zastąpi Tunezję w XVIII Memoriale Huberta Wagnera

Z powodu wykrycia przypadków zakażenia koronawirusem reprezentacja Tunezji była zmuszona odwołać swój przyjazd na XVIII Memoriał Huberta Jerzego Wagnera. W jej miejsce w turnieju wystąpi kadra Azerbejdżanu.

Szykujący się do zbliżających się igrzysk olimpijskich Tunezyjczycy poinformowali szefów Fundacji Huberta Jerzego Wagnera o kłopotach związanych z wykrytymi przypadkami koronawirusa – wspólnie podjęto decyzję o wycofaniu mistrzów Afryki z tegorocznego Memoriału.

– Oczywiście przede wszystkim życzymy reprezentacji Tunezji dużo zdrowia, to ono jest najważniejsze – podkreśla Cezary Mróz, wiceprezes Fundacji Huberta Jerzego Wagnera. – Rozumiemy, że w zaistniałej sytuacji ich przylot do Polski nie był możliwy. W trakcie Memoriału zapewnimy wszystkim uczestnikom najwyższe standardy bezpieczeństwa, więc w tym przypadku nie mogło być mowy o udziale Tunezji w naszej imprezie.

Po otrzymaniu informacji od kadry Tunezji, władze Fundacji przy wsparciu Polskiego Związku Piłki Siatkowej rozpoczęły poszukiwania drużyny, która zastąpiłaby ją w tegorocznym Memoriale.

– Bardzo dziękujemy kadrze Azerbejdżanu, która w tak krótkim czasie zgodziła się przyjechać do Polski i wziąć udział w naszym turnieju. Tuż przed startem igrzysk w Tokio i przy wszystkich ograniczeniach związanych z koronawirusem znalezienie zastępstwa graniczyło z cudem. Udało się i cieszymy się, że biało-czerwoni w żaden sposób nie będą zmuszeni zmieniać swoich planów treningowych i meczowych – dodaje wiceprezes Mróz.

W XVIII Memoriale zagrają reprezentacje Polski, Azerbejdżanu, Norwegii oraz Egiptu. Co najważniejsze, najlepsi kibice świata po raz pierwszy od wielu miesięcy będą mogli uczestniczyć na żywo w meczu reprezentacji Polski!

Trwa sprzedaż biletów na to wyjątkowe wydarzenie. Ceny wejściówek na najlepszy towarzyski turniej siatkarski świata zaczynają się już od 19 złotych! Dystrybucją wejściówek zajmie się firma Eventim.

BILETY: https://www.eventim.pl/artist/memorial-wagnera/

Program XVIII Memoriału Huberta Jerzego Wagnera:

Piątek 9.07.2021

godz. 15.00 Azerbejdżan – Egipt (Polsat Sport News)
godz. 18.00 Polska – Norwegia (Polsat Sport)

Sobota 10.07.2021
godz. 15.00 Norwegia – Egipt (Polsat Sport Extra)
godz. 18.00 Polska – Azerbejdżan (Polsat Sport)

Niedziela 11.07.2021
godz. 13.00 Azerbejdżan – Norwegia (Polsat Sport Extra)
godz. 16.00 Polska – Egipt (Polsat Sport Extra)