#Wagner2019: Memoriał zostaje w Krakowie do 2021 roku!

W trakcie specjalnej konferencji prasowej w krakowskim Zarządzie Infrastruktury Sportowej ogłoszono, że Memoriał Huberta Jerzego Wagnera zostaje w Krakowie do 2021 roku. Przedstawiono także informacje dotyczące najbliższej edycji, która rozgrywana będzie w TAURON Arenie Kraków od 1 do 3 sierpnia 2019 roku.

Kraków – miasto gospodarz zaprasza na XVII Memoriał Huberta Jerzego Wagnera 2019

XVII Memoriał Huberta Jerzego Wagnera rozpocznie się w czwartek 1 sierpnia i potrwa do soboty 3 sierpnia 2019 roku. Mecze rozgrywane będą w TAURON Arenie Kraków, a stolica Małopolski już po raz piąty będzie miastem-gospodarzem najlepszego towarzyskiego turnieju siatkarskiego świata.

Obok biało-czerwonych w turnieju zagrają także Brazylijczycy, Serbowie oraz reprezentacja Finlandii. Dla większości uczestników będzie to generalny sprawdzian przed kwalifikacjami do igrzysk olimpijskich. Tuż po zakończeniu Memoriału Polacy zagrają o przepustkę do Tokio z Francją, Słowenią i Tunezją, a turniej będzie rozgrywany w Gdańsku. Oznacza to, że Memoriał będzie ostatnim sprawdzianem biało-czerwonych przed walką o igrzyska, która rusza już 9 sierpnia.

W trakcie konferencji w ZIS powiedzieli:

Anna Korfel-Jasińska, Zastępca Prezydenta Miasta Krakowa:
– Po raz piąty jesteśmy gospodarzem tego święta siatkówki i bardzo się z tego cieszymy. Będziemy gościć najlepszych z najlepszych. Co najważniejsze to święto nie tylko dla kibiców siatkówki czy w ogóle sportu, lecz dla całych rodzin. Memoriał to nie tylko sport, lecz po prostu doskonała zabawa. Zapraszamy wszystkich, nie tylko naszych mieszkańców, lecz także turystów z całej Polski, by wzięli udział we wspólnej zabawie. Będą u nas najlepsi z najlepszych, liczę więc także na dziennikarzy, którzy poinformują tak wielu ludzi, że kolejny raz nasza hala wypełni się po brzegi.

Krzysztof Kowal, Dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie: – Wszystko co najlepsze musi być związane z naszym miastem. Dlatego bardzo się cieszę, że po raz kolejny Memoriał będzie gościł w Krakowie. Wracam cały czas pamięcią do mojego spotkania z prezydentem Adamowiczem, tuż przed tą wielką tragedią, która go spotkała. Mówiliśmy o szczęściu, jak ono jest potrzebne w życiu i sporcie. Memoriał Wagnera kojarzy mi się z tym, że jest swoistym magnesem na szczęście, bo przecież po tym turnieju nasza kadra jechała na jakże szczęśliwe mistrzostwa w 2014 czy 2018 roku. Teraz po Memoriale jedziemy na kwalifikacje do Gdańska, myślę że znowu przyniesiemy szczęście biało-czerwonym. Sportową historię TAURON Areny Kraków zaczynała siatkówka i starcie z wielką Brazylią, ta siatkówka została z nami na lata. W tym roku lipiec i sierpień w Krakowie to mnóstwo wspaniałych imprez, lecz Memoriał Wagnera będzie swoistą wisienką na torcie.

Małgorzata Marcińska, Prezes Zarządu Agencji Rozwoju Miasta SA: – Najpiękniejsza hala, w najpiękniejszym mieście i hala, w której musi odbywać się Memoriał, chyba nikt z nas nie wyobraża go sobie w innym miejscu. Siatkówka to Kraków i TAURON Arena kojarzy się wielu właśnie z tą dyscypliną.

Grzegorz Wagner, Dyrektor SMS Szczyrk, syn Huberta Jerzego Wagnera: – Cieszę się, że Memoriał po raz kolejny zagra w Krakowie, mieszkam niedaleko, drogę do TAURON Areny znam już na pamięć. Dzisiejsza konferencja zbiega się z rocznicą śmierci ojca i myślę, że on byłby zadowolony z tego, co dzieje się z tym turniejem. Ojciec przywiązywał uwagę do szczegółów, może nawet był upierdliwy. Interesowała go jakość pracy w każdym aspekcie. I właśnie Memoriał prezentuje bardzo wysoką jakość pod względem organizacyjnym i sportowym. Byłem na każdym z turniejów i zawsze było bardzo dobrze. Skoro ten Kraków taki szczęśliwy to zastanawiam się, jak długo jeszcze Memoriał będzie dobrym talizmanem dla biało-czerwonych. Memoriał w Krakowie pokazał, że na nim potrafią się bawić całe rodziny i oby tak było jak najdłużej!

Cezary Mróz, Wiceprezes Fundacji Huberta Jerzego Wagnera: – Chcę przekazać dobrą informację. Kraków to wspaniałe miasto, wspaniale zarządzane, mające najlepsze imprezy sportowe. Właśnie podpisaliśmy porozumienie, które sprawia, że Memoriał Wagnera zostaje w tym pięknym miejscu także na lata 2020-2021. Dziękujemy bardzo za zaufanie, za to iż możemy korzystać z tak dobrego obiektu. A co najważniejsze za ogromną pomoc, którą okazują nam władze miasta. Wspaniale robi się imprezy, gdy jest tyle życzliwości. A tej w Krakowie nigdy nie brakowało. 1-3 sierpnia wszystkie drogi będą prowadziły do Krakowa. Zapraszamy na małą powtórkę z ostatniego mundialu, bo zagrają w TAURON Arenie mistrzowie świata, wicemistrzowie Brazylijczycy oraz czwarta ekipa – Serbowie. Zapraszam wszystkich kibiców do Krakowa, zróbmy znowu najlepszą atmosferę na świecie!

fot. Mateusz Chwajoł/Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie

Share Now

Related Post

Miasto gospodarz

Organizatorzy

Partnerzy