?? Światowa potęga uczestnikiem #Wagner2018!

Jak co roku, robimy wszystko, aby uczestnicy Memoriału Huberta Jerzego Wagnera reprezentowali najwyższy, światowy poziom.

Światowa potęga uczestnikiem #Wagner2018

Dlatego po tym, jak najlepszą klubową drużyną globu został w Krakowie rosyjski Zenit Kazań, możemy z dumą ogłosić, że obok reprezentacji Polski, drugim uczestnikiem 16. Memoriału będzie Rosja.

Dla Sbornej będzie to już szósty występ w turnieju, w którym dwukrotnie triumfowała (Olsztyn 2004, Kraków 2014), dwukrotnie zajmowała drugie miejsce (Katowice 2011, Płock 2013), a rok temu, w TAURON Arenie Kraków, zajęła trzecie miejsce.

Rosjanie – podobnie, jak reprezentacja Polski – potraktują przyszłoroczny Memoriał, jako sprawdzian generalny przed Mistrzostwami Świata w Bułgarii i we Włoszech. Piąta pozycja z ostatniego mundialu na pewno nie była szczytem ich marzeń, dlatego na dwa tygodnie przed kolejnym, powinni być w wysokiej dyspozycji. Przypomnijmy, że w grupie C podczas mistrzostw, rywalami reprezentacji Rosji będą: Amerykanie, Serbowie, Australijczycy, Tunezyjczycy i Kameruńczycy.

Gospodarz i kolejni uczestnicy

Kolejnych dwóch uczestników 16. Memoriału Huberta Jerzego Wagnera zaprezentujemy w niedługim czasie, podobnie, jak miasto – gospodarza Turnieju.