#Wagner2019: Brazylia drugim uczestnikiem XVII Memoriału Huberta Jerzego Wagnera

Najlepsza siatkarska reprezentacja XXI wieku zagra w tegorocznym Memoriale Huberta Jerzego Wagnera! Brazylijczycy, obok Serbów, potwierdzili swój udział w najlepszym na świecie turnieju towarzyskim i chcą przy wspaniałej polskiej publiczności zmierzyć się z biało-czerwonymi.

Przypomnijmy, że XVII Memoriał Huberta Jerzego Wagnera rozpocznie się w czwartek 1 sierpnia i potrwa do soboty 3 sierpnia 2019 roku. Tuż po nim Polacy zagrają o przepustkę do igrzysk w Tokio z Francją, Słowenią i Tunezją, a turniej będzie rozgrywany w Gdańsku. Oznacza to, że Memoriał będzie ostatnim sprawdzianem biało-czerwonych przed walką o igrzyska, która rusza już 9 sierpnia.

– Przyjazd takiej drużyny, jak Brazylia to dla każdego turnieju wielkie wydarzenie. Jesteśmy przekonani, że także tym razem ta wspaniała ekipa dostarczy polskim kibicom niezapomnianych wrażeń – mówi Cezary Mróz, wiceprezes Fundacji Huberta Jerzego Wagnera.

Przypomnijmy, że Brazylijczycy to trzykrotni mistrzowie olimpijscy (z Barcelony, Aten i Rio), drużyna która dotąd zagrała we wszystkich turniejach rozgrywanych podczas igrzysk olimpijskich (od 1964 roku!). To także druga reprezentacja w historii mundiali pod względem liczby zdobytych medali. Ich trzy złota i dwa srebra są niezwykle miłe także dla naszej kadry, bowiem w 2006 to właśnie tej kadrze ulegliśmy w wielkim finale w Japonii, a później w 2014 i 2018 roku pokonaliśmy Canarinhos i zostaliśmy mistrzami świata! Brazylijczycy to także najlepsza w historii drużyna Ligi Światowej, dzwięciokrotny zdobywca tego trofeum!

Brazylijczycy, poza niewątpliwą mistrzowską klasą sportową są także bardzo otwarci na polskich kibiców. Ich przylot na początku sierpnia na Memoriał to także gratka dla fanów, którzy będą mogli spotkać się największymi gwiazdami brazylijskiej siatkówki.

Kolejnych uczestników poznamy już wkrótce!