Uczestnicy #Wagner2017 w rolach głównych FIVB Ligi Światowej!

Kto nie widział finałowego turnieju FIVB Ligi Światowej, ten może zobaczyć na żywo powtórkę. Tylko, że lepszą, bo z udziałem reprezentacji Polski! Uczestnicy XV Memoriału Huberta Jerzego Wagnera w Kurytybie grali główne role, zdobywając dwa miejsca na podium!

Po sensacyjnym triumfie w „Światówce” dwa lata temu, sukces powtórzyła w Brazylii reprezentacja Francji. Les Bleus szli przez całe rozgrywki, jak burza, a kiedy doszedł do nich niesamowity Earvin N’Gapeth, wiadomo było, że niewiele zespołów może nawiązać z nimi walkę. W finale turnieju w Kurytybie Trójkolorowi pokonali Brazylię 3:2 (21:25, 25:15, 25:23, 19:25, 15:13), a N’Gapeth był klasą sam dla siebie, prezentując jak zwykle ekwilibrystyczny i piekielnie skuteczny styl gry. Czarodziej siatkówki zdobył w tym meczu aż 29 (sic!) punktów i zgodnie został okrzyknięty najlepszym zawodnikiem Final Six.

Po brąz niespodziewanie sięgnęła reprezentacja Kanady prowadzona przez Stephane’a Antigę. To pierwszy medal tego zespołu w FIVB Lidze Światowej, a były szkoleniowiec naszej kadry już jest określany mianem „bohatera kanadyjskiej siatkówki”. W meczu o 3. miejsce Kanadyjczycy ograli Stany Zjednoczone 3:1 (18:25, 25:20, 25:22, 25:21).

5.miejsce zajął kolejny uczestnik XV Memoriału – reprezentacja Rosji, która po turnieju w Brazylii może być wzmocniona najbardziej doświadczonymi zawodnikami, którzy na czas „światówki” dostali wolne od selekcjonera.