Są gwiazdy! Ngapeth i Muserski już w Krakowie! Awaryjne powołanie Komendy

Przed nami pierwsze pojedynki XVI Memoriału Huberta Jerzego Wagnera. Dziś o 17:30 Polska zagra z Kanadą, a o 20:30 – Francja z Rosją. Wczoraj, późnym wieczorem, trenerzy przedstawili składy swoich reprezentacji. Zgodnie z oczekiwaniami – są gwiazdy!

Oprócz cieszących się niesłabnącą popularnością reprezentantów Polski, kibice obejrzą w akcji tuzów siatkarskiego rzemiosła. W reprezentacji Francji obejrzymy rewelacyjnego libero – Jenię Grebennikova, uważanego za czołowych rozgrywających świata – Benjamina Toniuttiego i nazywanego Czarodziejem Siatkówki lub enfant terrible tej dyscypliny – Earvina Ngapetha. W drużynie rosyjskiej – giganci, do których zaliczyć trzeba Siergieja Grankina, Maksyma Michajłowa, czy Dmitrija Muserskiego i Aleksieja Werbowa. Wśród Kanadyjczyków – uwagę zwraca powrót po groźnej kontuzji Sharone’a Vernon-Evansa, który prezentuje się znakomicie na treningach. Są również dobrze znani z polskich parkietów Jason DeRocco, czy Tyler Sanders, a także mający polskie korzenie Arthur Szwarc.

W reprezentacji Polski, w ostatniej chwili doszło do ważnej zmiany. Przez pierwsze dwa dni XVI Memoriału Fabiana Drzyzgę zastąpi Marcin Komenda. Z powodów rodzinnych, Fabian ma dojechać do Krakowa w niedzielę. Taką decyzję, w ostatniej chwili, podjął trener reprezentacji Polski – Vital Heynen. Uzyskał na to zgodę trenerów wszystkich trzech pozostałych ekip. Marcin Komenda zagra z numerem 4 na koszulce.

FRANCJA

Jenia Grebennikov, Jean Patry, Benjamin Toniutti, Kevin Tillie, Julien Lyneel, Earvin Ngapeth, Kevin Le Roux, Antoine Brizard, Stephen Boyer, Nicolas Le Goff, Jérémie Mouiel, Daryl Bultor, Thibault Rossard, Barthélémy Chinenyeze.

KANADA

Tyler Sanders, John Gordon Perrin, Steven Marshall, Nicholas Hoag, Lucas Van Berkel, Jay Blankenau, Jason DeRocco, Sharone Vernon-Evans, Daniel Cornelius Jansen Vandoorn, Ryan Joseph Sclater, Graham Vigrass, Blair Cameron Bann, Arthur Szwarc, Eric Loeppky.

POLSKA

Piotr Nowakowski, Dawid Konarski, Marcin Komenda, Bartosz Kurek, Artur Szalpuk, Damian Schulz, Damian Wojtaszek, Fabian Drzyzga, Grzegorz Łomacz, Michał Kubiak, Aleksander Śliwka, Jakub Kochanowski, Paweł Zatorski, Bartosz Kwolek, Mateusz Bieniek, Tomasz Fornal.

ROSJA

Ilia Vlasov, Dmitrii Kovalev, Artem Volvich, Sergey Grankin, Anton Karpukhov, Dmitrii Volkov, Alexey Rodichev, Yury Berezhko, Aleksandr Sokolov, Aleksandr Butko, Dmitriy Muserskiy, Victor Poletaev, Alexey Verbov, Maxim Mikhaylov, Egor Kliuka, Ilyas  Kurkaev.