Polska pokonała Argentynę i zapewniła sobie triumf w XIX Memoriale Wagnera

Podczas meczów XIX Memoriału Huberta Jerzego Wagnera padają kolejne rekordy frekwencji. Polscy kibice ponownie nie zawiedli, wypełniając krakowską TAURON Arenę po brzegi i swoim dopingiem niosąc reprezentację Polski do kolejnego zwycięstwa w turnieju. Po wygranej 3:0 biało-czerwoni już po drugim dniu turnieju zapewnili sobie końcowy triumf w XIX Memoriale Wagnera. Jutro ostatni mecz – z Serbią.

Podopieczni Nikoli Grbicia drugi dzień rywalizacji w Krakowie zakończyli zwycięstwem. Po triumfie w konfrontacji z reprezentacją Iranu w piątek biało-czerwoni rywalizowali z Argentyną. W starciu dotychczas niepokonanych drużyn ekipa trenera Grbicia nie dała rywalom szans. Serbki szkoleniowiec już w wyjściowym składzie dokonał trzech zmian w porównaniu z meczem pierwszego dnia turnieju. Od pierwszych akcji na boisku zameldowali się: Bartosz Kurek w ataku, Marcin Janusz na rozegraniu, Karol Kłos z Jakubem Kochanowskim na środku siatki, Aleksander Śliwka i Tomasz Fornal na przyjęciu oraz Jakub Popiwczak na libero. Po wyrównanym początku spotkania, gdzie minimalną zaliczką mogli się pochwalić goście biało-czerwoni przystąpili do ataku. Końcówka pierwszej partii należała już do Polaków, a to była dopiero próba możliwości naszej reprezentacji. Podopieczni Nikoli Grbicia nie mniej skuteczni byli w kolejnej odsłonie  meczu, trener naszego zespołu wprowadzał kolejne zmiany, na boisku pojawili się m.in. Łukasz Kaczmarek, Grzegorz Łomacz czy Bartosz Kwolek. Tym razem Polacy szybko odskoczyli Argentyńczykom i po wyrównanym początku mogli się pochwalić kilkopunktową zaliczką (16:13). Przewagi wypracowanej w tej części spotkania biało-czerwoni nie wypuścili do końca partii. Trzeci set okazał się formalnością, również tym razem nie obyło się bez rotacji  składzie i finalnie w tym spotkaniu szansę zaprezentowania się przed kilkunastotysięczną publicznością otrzymali wszyscy zawodnicy. Finalnie wygrywając 25:18 i w całym meczu 3:0 biało-czerwoni nie tylko zanotowali drugie zwycięstwo w turnieju, ale jeszcze przed ostatnim dniem rozgrywek mogą być pewni wygranej w XIX Memoriale Huberta Jerzego Wagnera.

– Nie przyjechaliśmy tutaj po zwycięstwo, a po to by poprawiać naszą grę – mówi kapitan reprezentacji Bartosz Kurek. – Idzie to wszystko w dobrym kierunku, ale musimy być skoncentrowani i nadal dobrze pracować. Przez ostatnie trzy miesiące poznałem tych chłopaków bardzo dobrze, więc wiem że nikt z nas nie wyjdzie w trakcie mundialu i nie będzie się trząsł ze strachu. Będziemy walczyć i zobaczymy, gdzie nas ta walka zaprowadzi.

– Jestem bardzo wdzięczny wspaniałym polskim kibicom – mówi środkowy Karol Kłos. – Hale wypełniają się na naszych wszystkich meczach, także tych sparingowych, jesteśmy bardzo wdzięczni za takie wsparcie. Cieszę się z dzisiejszej wygranej, bo rywale w Memoriale są mocni i takie zwycięstwa mogą cieszyć. Już niedługo startują mistrzostwa, więc dobrze że nasza forma idzie w górę – dodał doświadczony gracz.

W pierwszym spotkaniu piątkowej rywalizacji mierzyli się siatkarze z Iranu i Serbii. W tym spotkaniu nie brakowało emocji, co potwierdza chociażby czwarty set rozstrzygany na przewagi, czy fakt, że zwycięzcę musiał wyłonić tie-break. Po czwartkowej porażce z reprezentacją Argentyny tym razem z wygranej mogli się cieszyć Serbowie. Trzeciego, finałowego, dnia turnieju to właśnie podopieczni trenera Kolakovicia zmierzą się z reprezentacją Polski (o godz. 18.30), wcześniej reprezentacja Argentyny zagra z Iranem ( o godz. 16.00). Bilety na sobotnie spotkania zostały wyprzedane, kasy biletowe krakowskiej TAURON Areny będą w sobotę zamknięte.

Na XIX Memoriał Wagnera (18-20 sierpnia, TAURON Arena Kraków) zapraszają Kraków – Miasto Gospodarz, a także Partnerzy: Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie, Województwo Małopolskie, TAURON Arena Karków, PZU, Bank Pekao SA, Tauron Polska Energia, PKN ORLEN, Igrzyska Europejskie, Polski Związek Piłki Siatkowej oraz Telewizja Polsat.

Share Now

Related Post

Miasto gospodarz

Organizatorzy

Partnerzy