MEMORIAŁ DO 2019 ROKU W KRAKOWIE!!!

Prezes Fundacji Huberta Jerzego Wagnera – Jerzy Mróz podpisał umowę z Prezydentem Krakowa – Jackiem Majchrowskim na organizację kolejnych edycji Memoriału. W Krakowie turniej będzie gościł co najmniej do 2019 roku!

W czwartek, 12 maja Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski i Dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie Krzysztof Kowal podpisali porozumienia o współpracy Gminy Miejskiej Kraków z Polskim Związkiem Piłki Siatkowej oraz z Fundacją Huberta Jerzego Wagnera przy organizacji meczów Ligi Światowej i Memoriału H. J. Wagnera w latach 2017-2019. Na dokumentach podpisy złożyli również Prezes PZPS Paweł Papke i Prezes Fundacji Huberta Jerzego Wagnera Jerzy Mróz.

Uroczystość odbyła się w siedzibie ZIS i poprzedziła XIV Memoriał H.J. Wagnera, który już od 17 do 19 maja zostanie rozegrany w TAURON Arenie Kraków oraz tegoroczną edycji Final Six Ligi Światowej siatkarzy zaplanowaną od 13 do 17 lipca także w nowoczesnej hali widowiskowo-sportowej w Czyżynach.

Podczas spotkania z udziałem dziennikarzy Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski otrzymał z rąk Prezesów Pawła Papke i Jerzego Mroza Złotą Odznakę Polskiego Związku Piłki Siatkowej za szczególne zasługi w popularyzowaniu i promowaniu tej bardzo lubianej przez kibiców dyscypliny sportu.

– Historia TAURON Areny Kraków jest jednocześnie historią naszych bliskich związków z siatkówką. W 2014 roku zaczęliśmy organizować wielkie imprezy siatkarskie, w Krakowie odbył się w sierpniu XII Memoriał Huberta Jerzego Wagnera, a jeszcze wcześniej – 20 czerwca nastąpiło sportowe otwarcie hali meczem Ligi Światowej Polska – Brazylia. Od tego czasu świętowaliśmy w Arenie wiele zwycięstw siatkarzy, oglądaliśmy wspaniałe widowiska. Podpisanie porozumień o dalszej współpracy jest naturalną konsekwencją działań podejmowanych wspólnie z Polskim Związkiem Piłki Siatkowej i Fundacją Huberta Jerzego Wagnera. W zasadzie na każdym meczu siatkówki hala wypełnia się po brzegi. Zawarcie porozumień oznacza w praktyce to, że w następnych latach Kraków będzie nadal miejscem atrakcyjnych wydarzeń w piłce siatkowej – powiedział Prezydent Jacek Majchrowski.

Prezes PZPS Paweł Papke, wymieniając liczne zalety obiektu, podkreślił, że od samego początku nasi reprezentanci czują się w Krakowie i w Arenie jak u siebie w domu: – Cieszę się, że siatkówka stała się jednym z ważnych elementów promocji Krakowa w Polsce, Europie i w świecie.

W przyszłym tygodniu zobaczymy w TAURON Arenie Kraków występy czterech ekip: Polski, Belgii, Bułgarii ii Serbii. Dla biało-czerwonych będzie to ostatni sprawdzian formy przed olimpijskimi kwalifikacjami w Tokio. 20 maja o godz. 11.00 z lotniska w Balicach udadzą się w podróż do stolicy Japonii.

– Znakomicie, że właśnie w Krakowie rozegramy w przyszłym roku jubileuszowy, piętnasty Memoriał – skomentował Prezes Fundacji H. J. Wagnera Jerzy Mróz. – Jestem pod wrażeniem Krakowa, w środę miałem okazję pospacerować po mieście. Zwraca uwagę ogromna liczba turystów. Liczę na to, że część z nich zasiądzie za kilka dni na trybunach TAURON Areny Kraków. Przygotowaliśmy nie tylko interesującą imprezę sportową, ale także szereg innych atrakcji. Jedną z nich będą przejażdżki zawodników luksusowymi samochodami. Czwórkę wybrańców wskażą kibice poprzez zakup biletu z podobizną ulubionego gracza.

Dyrektor ZIS Krzysztof Kowal podziękował Prezydentowi Jackowi Majchrowskiemu za dużą życzliwość dla sportu, a Prezesom PZPS i Fundacji H. J. Wagnera za to, że w TAURON Arenie Kraków – przy dużej konkurencji hal w innych miastach – chcą organizować wielkie międzynarodowe wydarzenia w siatkówce: – Tylko w tym roku mamy w Krakowie trzy piękne imprezy. Po kwietniowym Final Four Ligi Mistrzów, odbędą się jeszcze XIV Memoriał Huberta Jerzego Wagnera i Final Six Ligi Światowej. Jestem przekonany, że po Memoriale rozpocznie się marsz polskich siatkarzy o olimpijski medal w Rio de Janeiro.

Share Now

Related Post

Miasto gospodarz

Organizatorzy

Partnerzy