ME 2019: Reprezentacja Polski zagra w grupie z…

Mistrzostwa Europy 2019. Znamy już podział na grupy! Reprezentacja Polski zagra w grupie D z Holandią, Czechami, Estonią, Ukrainą i Czarnogórą.

Na Mistrzostwach Europy 2019 wystartują 24 drużyny – 4 kraje gospodarze, 8 najlepszych ekip z czempionatu z 2017 roku (za wyjątkiem Słowenii i Francji – gospodarzy imprezy), a także 12 zespołów wyłonionych w ramach kwalifikacji.

Wszystkie teamy umieszczono w pięciu koszykach zgodnie z pozycją w rankingu CEV z września 2017 roku. W trakcie losowania drużyny przydzielone zostaną do czterech grup, po sześć ekip w każdej. Zespołami rozstawionymi w grupie A, B, C i D są kraje gospodarze a więc Francja (A), Belgia (B), Słowenia (C) i Holandia (D). Miejsca rozgrywania meczów poszczególnych grup są adekwatne do kraju gospodarza jaki do nich trafił.

Grupy Mistrzostw Europy 2019 (CEV EuroVolley 2019)

Grupa A (Montpellier): Francja, Włochy, Bułgaria, Portugalia, Grecja, Rumunia,

Grupa B (Brukselia i Antwerpia): Belgia, Serbia, Niemcy, Słowacja, Hiszpania, Austria

Grupa C (Lublana): Słowenia, Rosja, Finlandia, Turcja,  Macedonia, Białoruś,