LW Bogdanka Sponsorem XVII Memoriału Huberta Jerzego Wagnera

Lubelski Węgiel Bogdanka został Sponsorem XVII Memoriału Huberta Jerzego Wagnera, który odbędzie się w dn. 1-3.08.2019 roku w Krakowie w hali Tauron Arena.

W Memoriale wezmą udział drużyny z czołówki światowego rankingu: Brazylia, Serbia,Finlandia i oczywiście Polska.

”Z przyjemnością przyjęliśmy propozycję współpracy przy XVII Memoriale Huberta Jerzego Wagnera. Cieszymy się, że możemy wspierać największy na świecie turniej towarzyski z udziałem reprezentacji narodowych w piłce siatkowej mężczyzn. Wywodzimy się z Lubelszczyzny, a nasz region dołożył swoją ważną cegiełkę do historii polskiej piłki siatkowej – to właśnie z Lublina pochodzi jeden z najbardziej rozpoznawalnych siatkarzy drużyny
trenera Huberta Wagnera, złoty medalista Igrzysk Olimpijskich i Mistrzostw Świata, Tomasz Wójtowicz. Angażujemy się też w odbudowę siatkarskich tradycji w naszym regionie wspierając sekcję Avii Świdnik, w której barwach grał Tomasz Wójtowicz” – powiedział Artur Wasil, Prezes Zarządu LW Bogdanka S.A.

Lubelski Węgiel BOGDANKA S.A. to najnowocześniejsza i najbardziej efektywna kopalnia węgla kamiennego w Polsce, od 2015 roku będąca częścią Grupy Enea. Spółka jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie S.A.