?? #Wagner2018: Magiczny Kraków gospodarzem XVI Memoriału Huberta Jerzego Wagnera

Rozwiewamy kolejną niewiadomą dotyczącą tegorocznego Memoriału Huberta Jerzego Wagnera. Przedstawiamy Wam Miasto – Gospodarza tegorocznych rozgrywek!

Memoriał Huberta Jerzego Wagnera już czwarty raz odbędzie się w Krakowie! – O ponowne rozegranie turnieju w TAURON Arenie prosili nas kibice, którzy znakomicie się bawili podczas dwunastej, czternastej i piętnastej edycji – mówi prezes Fundacji Huberta Jerzego Wagnera, Jerzy Mróz, który podkreśla także znakomitą współpracę z Urzędem Miasta Krakowa oraz Zarządem Infrastruktury Sportowej w Krakowie. – Po znakomitych doświadczeniach z ostatnich lat i negocjacjach, które okazały się formalnością, decyzja nie mogła być inna – dodaje pomysłodawca i organizator Memoriału.

Memoriał Huberta Jerzego Wagnera przez pierwsze sześć lat był rozgrywany w olsztyńskiej hali Urania. Potem gościł w: łódzkiej Atlas Arenie, bydgoskiej Łuczniczce, katowickim Spodku, hali MOSiR w Zielonej Górze, płockiej Orlen Arenie, czy Arenie Toruń.

Czwarty raz w Krakowie

Czwarty raz ten prestiżowy turniej odbędzie się w Krakowie. Pierwsza wizyta Memoriału w tym Magicznym Mieście miała miejsce w 2014 roku – w rozgrywkach wzięły udział reprezentacje Rosji, Bułgarii, Chin i oczywiście Polski. Rok później zawody odbyły się w Toruniu, ale już kolejne dwie edycje wróciły do krakowskiej TAURON Areny. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku w Krakowie triumfowali Polacy, a tuż za nimi na podium znaleźli się Francuzi.

#Wagner2018 w TAURON Arena Kraków

Od 24 do 26 sierpnia w TAURON Arenie kibice będą mogli obserwować zmagania reprezentacji Polski, Rosji, Francji i Kanady. Czy biało-czerwoni pod wodzą Vitala Heynena również staną na najwyższym stopniu podium turnieju określanego, jako najbardziej prestiżowy wśród towarzyskich imprez siatkarskich? Przekonamy się już niebawem.

TAURON Arena Kraków to wielofunkcyjna hala widowiskowo-sportowa, która podczas meczu siatkówki może pomieścić ponad 15 tysięcy widzów. Przypomnijmy, że dla wszystkich czterech ekip krakowskie rozgrywki będą ostatnim sprawdzianem przed najważniejszym turniejem sezonu, czyli Mistrzostwami Świata, które odbędą się we Włoszech i Bułgarii.