Konferencja przed XIX Memoriałem Wagnera: już za tydzień TAURON Arena Kraków wypełni się biało-czerwonymi kibicami

Ten najlepszy na świecie towarzyski turniej siatkarski kolejny raz bije rekordy zainteresowania. W sobotę spodziewany jest komplet widzów w TAURON Arenie Kraków na starciu Polaków z Serbami! Szykuje się prawdziwe święto siatkówki.

XIX Memoriał Huberta Jerzego Wagnera to gratka dla kibiców siatkówki. Z biało- czerwonymi rywalizować będą uznani rywale – Iran (czwartek 18 sierpnia, godz. 20.00, Polsat Sport), Argentyna (piątek, godz. 20.00, Polsat Sport) i Serbia (sobota, godz. 18.30, Polsat Sport).

Bilety: https://www.eventim.pl/MemorialWagnera

– W tej chwili zostało już niewiele biletów na sobotę, być może w najbliższych godzinach mogą sprzedać się ostatnie, więc chętnych zachęcam do szybkiego zakupu i bycia razem z nami w TAURON Arenie Kraków – mówi Cezary Mróz, prezes Fundacji Huberta Jerzego Wagnera. – Sporo biletów sprzedaliśmy także na czwartek i piątek, hala będzie wypełniona kibicami, którzy z pewnością stworzą wspaniałe warunki do grania w siatkówkę na najwyższym poziomie. Cieszymy się, że nasz turniej cieszy się aż takim zainteresowaniem, przyznaję, że przerosło ono nasze oczekiwania – dodaje prezes.

Autor zdjęć: Mateusz Chwajoł/ZIS.

Z dużego zainteresowania kibiców cieszą się także przedstawiciele Miasta Gospodarza XIX Memoriału Wagnera – Karkowa. – To już szósty raz z rzędu, a siódmy w ogóle, gdy Memoriał będzie rozgrywany w naszym mieście – zauważa Krzysztof Kowal, dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie. – Obie strony spełniają swoje oczekiwania, my dostajemy najlepszą siatkówkę, organizatorzy świetną halę i zaangażowanych kibiców, a także miasto, czyli Kraków, w którym zawsze jest co robić. Mam nadzieję, że wszyscy czują się u nas jak w domu. Memoriał przynosi naszej reprezentacji szczęście. W 2014 i w 2018 roku po tym turnieju nasi siatkarze zostawali mistrzami świata. Myślę, że w tym zwyciężą Krakowie, a później pojadą do Katowic i po raz trzeci z rzędu zdobędą złote medale.

Przypomnijmy, że mistrzostwa świata siatkarzy, rozgrywane w Polsce i w Słowenii, rozpoczynają się już 26 sierpnia, czyli mniej niż tydzień po zakończeniu Memoriału Wagnera. – Pamiętam, gdy powstawał pierwszy memoriał na widowni było może dwa, trzy tysiące ludzi, teraz w TAURON Arenie będzie kilkanaście tysięcy, to coś fantastycznego – mówi Andrzej Lemek, wiceprezes PZPS. – Po turnieju zaraz mamy mistrzostwa, w których, czego nie boję się mówić, sięgniemy po trzeci z rzędu tytuł mistrzów świata.

W konferencji zorganizowanej w siedzibie Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie wzięli także udział: Jacek Gryzło, wiceprezes Zarządu Areny Kraków SA; Jacek Kasprzyk, członek Zarządu Polskiego Związku Piłki Siatkowej; Jerzy Mróz, wiceprezes Fundacji Huberta Jerzego Wagnera; oraz Grzegorz Wagner, wielokrotny reprezentant Polski w piłce siatkowej i syn legendarnego trenera. – Myśle, że ten turniej przerósłoczekiwania nas wszystkich – zauważa Grzegorz Wagner. – Nikt nie przypuszczał, że doczekamy już XIX edycji, nikt też nie sądził, że to się rozwinie w tak pozytywny sposób – zasłuży na miano najlepszego towarzyskiego turnieju siatkarskiego na świecie. Cieszę się, że tak udaje się to wszystko zrobić. Turniej jest idealnym testem dla reprezentacji przed wielkimi imprezami. Za chwilę mistrzostwa świata, ja nie chcę pompować balonika, więc powiem że awans do czwórki to już będzie OK, a każdy medal będzie sukcesem – dodaje
były reprezentant Polski.

Na XIX Memoriał Wagnera (18-20 sierpnia, TAURON Arena Kraków) zapraszają Kraków – Miasto Gospodarz, a także Partnerzy: Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie, Województwo Małopolskie, TAURON Arena Karków, Polski Związek Piłki Siatkowej oraz Telewizja Polsat.

Autor zdjęć: Mateusz Chwajoł/ZIS.