Konferencja przed startem XVII Memoriału Wagnera – bezpłatne materiały dla mediów

Dzień przed startem najlepszego towarzyskiego turnieju świata odbyła się specjalna konferencja prasowa inaugurująca start XVII Memoriału Huberta Jerzego Wagnera. Już po raz piąty rozgrywany on jest w Krakowie – mieście gospodarzu imprezy.

W trakcie konferencji powiedzieli:

Anna Korfel-Jasińska, wiceprezydent miasta Krakowa:
– Kraków od jutra staje się światową stolicą piłki siatkowej. Miasto Kraków i krakowianie kochają siatkówkę, przychodzą na mecze całymi rodzinami. Tym bardziej, że będziemy mieć okazję kibicować najlepszym. Dla fanów to prawdziwa uczta siatkarska. Mamy wspaniałą drużynę, na ręce selekcjonera i prezesa Polskiego Związku Piłki Siatkowej składam gratulacje, bo to zespół skazany na sukces. Życzę Państwu dobrej zabawy przez te trzy turniejowe dni.

Jerzy Mróz, prezes Fundacji Huberta Jerzego Wagnera:
– Dzięki wspaniałej grze, pracy trenera reprezentacji i sukcesów naszej kadry mamy ogromne zainteresowanie turniejem. Siatkówka wróciła na usta wszystkich, cieszę się że na Memoriał sprzedały się wszystkie bilety. Ze strony organizacyjnej przygotowaliśmy wiele niespodzianek dla fanów. Już teraz w hali i okolicach sporo się dzieje, a tych wydarzeń będzie jeszcze więcej.

Krzysztof Kowal, dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie:
– Bardzo się cieszę, że po raz kolejny gościmy Memoriał w krakowskiej TAURON Arenie i hala będzie znowu pełna, bo dla zawodników gra przy 15 tysiącach widzów to przyjemność. Mam nadzieję, że po tym turnieju nasza reprezentacja pojedzie do Gdańska i zapewni sobie przepustkę do Tokio.

Jacek Sęk, wiceprezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej:
– To przyjemność być po raz kolejny w Krakowie, czuć te emocje przed imprezą. W imieniu prezesa Polskiego Związku Piłki Siatkowej – Jacka Kasprzyka chciałbym podziękować za to, że możemy gościć w tej wspaniałej hali. Dziękujemy również panu prezydentowi Majchrowskiemu i pani wiceprezydent Korfel-Jasińskiej za gościnę miasta Krakowa, a prezesowi Mrozowi za kontynuację tego wydarzenia i ściągnięcie tak mocnej obsady. W tym roku zobaczymy poza reprezentacją Polski mocnych rywali z Brazylii, Serbii i Finlandii. Kibicom życzę dobrej zabawy, a naszej kadrze sukcesu sportowego.

Vital Heynen, selekcjoner reprezentacji Polski:
– Dziękuję organizatorom za pomoc, dostosowanie się do naszych oczekiwań przed turniejem kwalifikacyjnym. Dziękuję również rywalom, że nie mieli nic przeciwko takim szczegółom, jak termin czy godziny rozgrywania spotkań. Ten turniej jest bardzo istotny dla nas, już mecz z Serbią będzie sprawdzianem naszego zespołu, będziemy się przygotowywać do tego spotkania, jak do kluczowego meczu w walce o awans do igrzysk olimpijskich.  W odniesieniu do formy zespołu, to ten 14-osobowy skład jest na właściwej drodze do tego, aby za 10 dni zaprezentować swoją jak najlepszą dyspozycję.