Konferencja prasowa przed XVIII Memoriałem Huberta Jerzego Wagnera

Za nami konferencja prasowa przed XVIII Memoriałem Huberta Jerzego Wagnera. Już w piątek, 9 lica, w krakowskiej Tauron Arenie fani siatkówki będą moli na żywo zobaczyć ostatni sprawdzian podopiecznych Vitala Heynena przed startem igrzysk olimpijskich w Tokio.

W trakcie konferencji powiedzieli:

Krzysztof Kowal, Dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie: – Witam wszystkich w imieniu miasta Krakowa. Bardzo długo czekaliśmy, aby po raz kolejny móc zaprosić najlepszą publiczność na świecie do tej pięknej hali i gościć w Krakowie naszą złotą drużynę, dwukrotnych mistrzów świata. Zawsze, kiedy przed dużą, ważną imprezą, siatkarze przyjeżdżali na Memoriał Huberta Jerzego Wagnera, wracali z imprezy ze złotymi medalami. Życzymy naszej reprezentacji, aby również z Tokio wrócili ze złotem. Dziękuję Fundacji Wagnera, że po raz kolejny możemy się spotkać w Krakowie. Publiczności życzę niesamowitych wrażeń, zaciętych meczów, rozgrywanych w dobrej atmosferze.

Małgorzata Marcińska, Prezes Zarządu Arena Kraków SA: – Dziękujemy prezesowi Jerzemu Mrozowi, Polskiemu Związkowi Piłki Siatkowej, prezydentowi Majchrowskiemu i Dyrektorowi Kowalowi, że po raz kolejny w tej hali możemy gościć siatkówkę. Można powiedzieć, że wreszcie, po okresie pandemii, możemy się ponownie spotkać. Tauron Arena Kraków zaprasza, zapewniamy, że jest bezpiecznie – wraz z organizatorami jesteśmy sanitarnie zabezpieczeni. Dlatego też zapraszamy – nie może zabraknąć kibiców.

Jacek Kasprzyk, Prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej: – To szczególny dzień i turniej, kiedy po półtora roku oczekiwania na kibiców możemy się spotkać. Najważniejsze, że w piątek pojawią się tutaj najwspanialsi kibice siatkówki. Cieszę się, że ten turniej rozgrywamy tutaj w Krakowie, w hali gdzie niedługo startują siatkarskie mistrzostwa Europy. Tym turniejem żegnamy się z drużyną przed Igrzyskami Olimpijskimi. Oczywiści wszyscy byśmy sobie życzyli, aby z Tokio wrócili z medalem. To nie jest rodzaj presji, jaką na nich wywieramy, a raczej coś, na co ta drużyna zasługuje. Zapraszam kibiców do TAURON Areny, to będą nasze wspólne dni. To szansa nie tylko na powrót do hali, ale przede wszystkim możliwość pokazania, że polscy kibice siatkówki są najlepsi na świecie. Mamy wspaniały obiekt, jakim jest krakowska TAURON Arena, znakomitą drużynę, która miejmy nadzieję ponownie udowodni, że jest najlepsza na świecie.

Jerzy Mróz Prezes Fundacji Huberta Jerzego Wagnera:
 – Dziękuje pięknie Dyrektorowi Kowalowi, Prezydentowi Majchrowskiemu i Prezesowi Jackowi Kasprzykowi, za możliwość organizacji imprezy ponownie w Krakowie. Doceniamy regularne wsparcie Polskiego Związku Piłki Siatkowej. To jest szczególny Memoriał. Cieszymy się, że w tym roku udało nam się zorganizować turniej. Co prawda po drodze mieliśmy sporo problemów z drużynami uczestnikami, niestety w ostatnim tygodniu z przyjazdu musiała zrezygnować reprezentacja Tunezji , którą zastąpił Azerbejdżan. Zapraszam wszystkich na Memoriał Huberta Jerzego Wagnera.

Przypomnijmy, że szykujący się do walki o medale w Tokio polscy mistrzowie świata zaprezentują się swoim fanom w szczęśliwym Krakowie. Najlepsi kibice świata po raz pierwszy od wielu miesięcy będą mogli uczestniczyć na żywo w meczu reprezentacji Polski.

Program XVIII Memoriału Huberta Jerzego Wagnera:

Piątek 9.07.2021
godz. 15.00 Azerbejdżan – Egipt (Polsat Sport News)
godz. 18.00 Polska – Norwegia (Polsat Sport)

Sobota 10.07.2021
godz. 15.00 Norwegia – Egipt (Polsat Sport Extra)
godz. 18.00 Polska – Azerbejdżan (Polsat Sport)

Niedziela 11.07.2021
godz. 13.00 Azerbejdżan – Norwegia (Polsat Sport Extra)
godz. 16.00 Polska – Egipt (Polsat Sport Extra)