Kilkanaście tysięcy kibiców wypełni TAURON Arenę Kraków w trakcie XIX Memoriału Wagnera

XIX Memoriał Huberta Jerzego Wagnera to generalny sprawdzian biało-czerwonych siatkarzy przed zbliżającymi się mistrzostwami świata. Najlepszy na świecie towarzyski turniej siatkarski kolejny raz bije rekordy zainteresowania. W sobotę spodziewane jest ponad czternaście tysięcy widzów w TAURON Arenie Kraków na starciu Polaków z Serbami, w czwartek i piątek mecze drużyny Nikoli Grbicia oglądać będzie ponad jedenaście tysięcy fanów!

XIX Memoriał Huberta Jerzego Wagnera to gratka dla kibiców siatkówki. Z biało-czerwonymi rywalizować będą uznani rywale – Iran (czwartek 18 sierpnia, godz. 20.00, Polsat Sport),
Argentyna (piątek, godz. 20.00, Polsat Sport) i Serbia (sobota, godz. 18.30, Polsat Sport).

W tej chwili zostało już niewiele biletów na sobotę, w TAURON Arenie Kraków spodziewamy się ponad czternastu tysięcy kibiców – mówi Cezary Mróz, prezes Fundacji Huberta Jerzego Wagnera. – Sporo biletów sprzedaliśmy także na czwartek i piątek, za każdym razem mamy ponad dziesięć tysięcy kibiców. Hala będzie wypełniona biało-czerwonymi fanami, którzy z pewnością stworzą wspaniałe warunki do grania w siatkówkę na najwyższym poziomie. Cieszymy się, że nasz turniej cieszy się aż takim zainteresowaniem, przyznaję, że przerosło ono nasze oczekiwania – dodaje prezes.

Memoriał Wagnera przynosi naszej reprezentacji szczęście. W 2014 i w 2018 roku – właśnie po rozegraniu tego turnieju – nasi siatkarze zostawali mistrzami świata. Teraz wszyscy liczą, że będzie podobnie. Przypomnijmy, że mistrzostwa świata siatkarzy, rozgrywane w Polsce i w Słowenii, rozpoczynają się już 26 sierpnia, czyli mniej niż tydzień po zakończeniu Memoriału Wagnera.

– Mistrzostwa świata to najważniejsza impreza w tym roku, zwłaszcza że jest ona rozgrywana także w Polsce – mówi Kamil Semeniuk, przyjmujący reprezentacji Polski. – W tej chwili skupiamy się na Memoriale Wagnera, chcemy go wygrać, a przede wszystkim bardzo dobrze się zaprezentować. Najlepsza forma ma przyjść na pierwsze spotkanie na mundialu. Fajnie, że będą trzy spotkania w Krakowie, przy wypełnionej po brzegi hali. To dobre doświadczenie dla tych, którzy jak ja dopiero się w tej kadrze pokazują. Nie ukrywam, że przy tak wspaniałej publiczności czasem można być sparaliżowanym, więc to przetarcie będzie idealne przed mundialem – dodaje.

Na XIX Memoriał Wagnera (18-20 sierpnia, TAURON Arena Kraków) zapraszają Kraków – Miasto Gospodarz, a także Partnerzy: Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie, Województwo
Małopolskie, TAURON Arena Karków, PZU, Bank Pekao SA, Tauron Polska Energia, PKN ORLEN, Igrzyska Europejskie, Polski Związek Piłki Siatkowej oraz Telewizja Polsat.