Jerzy Mróz odznaczony za zasługi dla województwa warmińsko-mazurskiego

Prezes Fundacji Huberta Jerzego Wagnera jest doceniany nie tylko na całym świecie za organizację Memoriału Huberta Jerzego Wagnera. Jego zasługi dostrzegają także władze samorządowe na Warmii i Mazurach, które odznaczyły go za wybitne zasługi dla regionu. Uroczystość odbyła się podczas turnieju siatkówki plażowej Olsztyn World Tour 2017.

Jerzy Mróz pod koniec lat 70. XX wieku założył jeden z pierwszych w Polsce siatkarskich klubów kibica. Razem z innymi sympatykami AZS Olsztyn jeździł po całej Polsce kibicując swoim ulubieńcom.

Od 2003 roku organizuje MemoriaÅ‚ Huberta Jerzego Wagnera, który bardzo szybko zyskaÅ‚ miano najbardziej prestiżowego turnieju towarzyskiego na Å›wiecie. ZaÅ‚ożyÅ‚ również fundacjÄ™ imienia Wielkiego trenera, która wspiera lokalne kluby siatkarskie – przede wszystkim te mÅ‚odzieżowe. Fundacja organizuje również turnieje siatkarskie dla dzieci i mÅ‚odzieży.

ObowiÄ…zki prezesa Fundacji Jerzy Mróz dzieli również z peÅ‚nieniem funkcji prezesa WarmiÅ„sko – Mazurskiego ZwiÄ…zku PiÅ‚ki Siatkowej.

Regulamin zabawy