FRANCJA – IRAN 3:0!

W pierwszym meczu XIII Memoriału Huberta Jerzego Wagnera odbywającego się w Arenie Toruń reprezentacja Francji pokonała Iran 3:0 (25:22, 25:23, 25:23). Chwilę potem, kibice obejrzeli ceremonię otwarcia turnieju z udziałem Złotej Drużyny Huberta Jerzego Wagnera.

Poniżej – wypowiedzi z pierwszej konferencji prasowej oraz zdjęcia autorstwa Łukasza Kardynała.

Mir Saeid Marouflakrani (kapitan reprezentacji Iranu): Możemy grać znacznie lepiej jak dziś. Francja to zwycięzca Ligi Światowej. Graliśmy z nimi ostatnio dwukrotnie i dwukrotnie byli od nas lepsi. Podczas dwóch pierwszych setów nasza gra nie była najgorsza. W trzecim chcieliśmy zagrać jeszcze lepiej i nie wyszło nam to na dobre.

Earvin N’Gapeth (kapitan reprezentacji Francji): Zaczęliśmy przygotowania osiem dni temu, dlatego nasza forma jest bardzo miłym zaskoczeniem. Nie spodziewaliśmy się takiego wyniku.

Slobodan Kovac (trener reprezentacji Iranu): Gratuluję Francuzom. Widać, że dzięki zwycięstwu w Lidze Światowej nabrali bardzo dużej pewności siebie, co pokazali również dziś. U nas zabrakło mocy, czym jestem trochę zaniepokojony. Z drugiej strony to dobrze, że stało się to w tym turnieju, a nie na przykład podczas Pucharu Świata. Jutro zamierzam sprawdzić kolejnych zawodników, ponieważ szukam optymalnego składu.

Laurent Tillie (trener reprezentacji Francji): Baliśmy się sinusoidy, która bardzo często towarzyszy zespołom po wygraniu ważnego turnieju. Na szczęście ona nas nie dopadła. Chłopcy utrzymali koncentrację przez cały mecz. Zagraliśmy dziś bardzo dobrze, a bardzo pozytywnym zaskoczeniem był w szczególności Earvin N’Gapeth, który wyczyniał dziś cuda na zagrywce i w ataku.