Brazylia pokonuje Finlandię na koniec pierwszego dnia XVII Memoriału Huberta Jerzego Wagnera

Wicemistrzowie świata nie mieli najmniejszych problemów z pokonaniem Finlandii, zwyciężyli w trzech szybkich setach.

Po meczu powiedzieli:

Renan Dal Zotto, trener reprezentacji Brazylii:
– To jest bardzo ważny turniej pod względem przygotowań do turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk. Dla mnie inspiracją jest Tomasz Wójtowicz. Bardzo ważnym momentem była dla mnie ceremonia otwarcia turnieju i fakt, że mogłem go spotkać. Wójtowicz był bardzo ważną osobą w historii światowej siatkówki wtedy, gdy ja w nią grałem. Gratuluję Polsce i Krakowowi takiej pięknej hali i organizacji tak wspaniałego turnieju.

Flavio, środkowy reprezentacji Brazylii:
– To jest dla nas duży zaszczyt przyjechać i grać w Polsce, gdzie jest bardzo wielu kibiców i to nie tylko na meczach reprezentacji Polaków. Najważniejszym celem dla nas jest turniej kwalifikacyjny do igrzysk i skupiamy się na podnoszeniu naszego poziomu. Na tym turnieju chcemy w praktyce przećwiczyć to, co trenowaliśmy na zgrupowaniu w Brazylii.

Joel Banks, trener reprezentacji Finlandii
– To było starcie Dawida z Goliatem. Po drugiej stronie siatki była wielka Brazylia, może dziś dziesięciokrotnie mocniejsza od nas. Dla mnie ważne jest, że mieliśmy możliwość gry z tak silnym przeciwnikiem. Potrzebujemy meczów z tak mocnymi zespołami, by zbudować naszą drużynę.

Elviss Krastins, przyjmujący reprezentacji Finlandii:
– Nie był to łatwy mecz dla nas. Mamy wielu nowych zawodników w drużynie, próbujemy budować zespół każdego dnia. Brazylia wywierała wielką presję na zagrywce i było nam bardzo trudno im się przeciwstawić.

Share Now

Related Post

Miasto gospodarz

Organizatorzy

Partnerzy