Pomagamy w czasie XVI Memoriału!

Memoriał, to nie tylko sportowe emocje. W tym roku – oprócz wspierania siatkarzy dopingiem, będzie można pomóc również w inny sposób. Poprosimy Was o pomoc w imieniu wyjątkowego Małego Maratończyka, z kolei wolontariusze z karmimypsiaki.pl będą zbierać karmę dla zwierzaków z najbardziej potrzebujących schronisk. Pomożecie?

Michałek urodził się jako wcześniak i został pozostawiony przez matkę w szpitalu. Okazało się, że ma skomplikowaną wadę serca. Chłopiec żyje z rozrusznikiem serca, ma za sobą mnóstwo zabiegów i jest w trakcie żmudnej oraz kosztownej rehabilitacji. Razem z nowymi rodzicami, którzy go adoptowali, cieszy się każdym małym sukcesem. Dlatego na trybunach TAURON Areny pojawią się wolontariusze z puszkami, którzy będą zbierali pieniądze na leczenie i rehabilitację Misia.

Na facebookowym profilu chłopca (Misiek – Mały Maratończyk) możecie przeczytać m.in.:

Przebieg pooperacyjny powikłany był także zapaleniem płuc, które doprowadziło do rozwoju niewydolności oddechowej, niestety w skutek niedotlenienia doznałem wieloogniskowego uszkodzenia układu OUN oraz niewydolności krążeniowo-oddechowej. Mój stan przez trzy miesiące był skrajnie ciężki, szansa na uratowanie mojego życia były znikome, wymagałem ciągłego podłączenia do respiratora. Pomimo prowadzonej systematycznej rehabilitacji i długotrwały pobyt w szpitalu (ponad 241 dni) oraz choroba podstawowa, doprowadziły mnie do znacznego opóźnienia rozwoju neuro-motorycznego. Na dzień dzisiejszy mam stwierdzone mózgowe porażenie dziecięce-obustronne porażenie kurczowe, małogłowie wtórne. Jestem pod opieką wielu specjalistów: neurologa, kardiologa, endokrynologa, pulmonologa, okulisty, logopedy, psychologa… Rodzice adopcyjni pierwszy raz zobaczyli mnie w Wiadomościach TVP, to ciocie pielęgniarki, którym skradłem serca, postanowiły poszukać mi, mamę i tatę. Zakochali się we mnie i pomimo niepełnosprawności biologicznego syna Jakuba, który cierpi na autyzm wczesnodziecięcy postanowili mnie adoptować.

Po obejrzeniu reportażu o Michałku, przekonacie się, że nie ma rzeczy niemożliwych. Nawet dla tak małego Człowieka…

***

Podczas XVI Memoriału będziemy również pomagać potrzebującym zwierzakom. Wolontariusze z karmimypsiaki.pl będą zbierać karmę dla zwierzaków z najbardziej potrzebujących schronisk. Oprócz tego, organizatorzy akcji zapowiadają jeszcze kilka innych niespodzianek.

Do tej pory, akcja Karmimy Psiaki objęła stałą opieką 16 schronisk w całej Polsce i przekazała pomoc 58 fundacjom oraz schroniskom. To również przekazane niemal 28 564 kilogramów karmy i pomoc w adopcji 751 zwierząt. W organizowanych akcjach edukacyjnych wzięło udział 342 276 osób.

Możemy na Was liczyć?